Je dlouholetou tradicí mezi lesníky slavit svátek sv. Huberta, patrona myslivců. Nejinak je tomu i na Lesní správě AP. A tak 20. října ztichly pily, těžební a vyvážecí stroje i hlasy dělníků a naopak ožilo prostranství před kostelem sv. Mikuláše ve Spáleném Poříčí.

A protože se z nebe  snášel životodárný déšť (Bohu díky za něj) se převážně zelené uniformy přesunuly dovnitř kostela, kde už, také tradičně, připravovalo dechové  trio Dr. Vacka k doprovodu mše svaté. Slavnostní fanfáry pak přivítaly hlavního celebranta, pana arcibiskupa Mons. Jana Graubnera k oběti mši svaté. V promluvě pan arcibiskup vyzdvihl nelehkou práci v lese a poukázal na sepětí lidí s přírodou a Bohem. V přímluvách jsme pak všichni vzpomněli na nedávno náhle zesnulého kolegu, pana Jaroslava Hese, hajného v Rožmitále.

Po krátkém vystoupení, kde trio trubačů pod stromy zahrálo několik skladeb za ševelení deště, se vydal pan arcibiskup, pod vedením místního pana polesného Ing. Ondřeje Klímy, na projížďku polesím.

Ostatní zamířili  do Bezděkova pod Třemšínem, kde všechny  čekal výborný guláš z kuchyně pana Jana Kušníra, který se rozpomněl na své původní kuchařské řemeslo. Nyní pracuje jako traktorista na polesí Rožmitál. Ženy z lesní výroby pak zase napekly dobroty a točily se v kuchyni.

Poklidnou, přátelskou atmosféru začaly brzy rušit výstřely. To se pracovníci lesní správy začali měřit ve střelbě na sádrové holuby. Po lítém boji si vítězství odnesl hajný z polesí Týn nad Vltavou pan Milan Veverka. Ve vedlejší soutěži – střelby ze vzduchovky – si odnesla vítězství paní ing. Radka Štýbrová, ředitelka správy majetku na AP.

Také nesmíme zapomenout na již tradiční vítězství ve své kategorii ve střelbě na sádrové holuby Mons. Jana Balíka.

Po skvělé večeři, za zvuků harmoniky hajného ing. Ondřeje Fudalyho z polesí Nejdek, se zaměstnanci pomalu rozjížděli do svých domovských lesů.

Děkujeme za příjemně strávený den, mnoho krásných zážitků i modliteb, které nás dále ponesou v naší práci.